ST-RDR-100
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
10 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
ST-RDR-100
Safe-Strip with eyelet 455mm bundel max. 100mm
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Safeplast
Color
Black
Diameter max.
100 mm
Length
455 mm
Material
Polypropylene
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Width
25 mm
Package size
Barcode
362252
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
FIN
Intrastat code
Product information
Flexible hose straps with Velcro® lock. For many different purposes. With ring..
Others has been looking for
Black strap - 25x750mm
Black strap - 25x750mm
Partnumber:
PR-2501
25 st
Black strap - 25x500mm
Black strap - 25x500mm
Partnumber:
PR-2500
25 st
Red Pyrojacket dia. 13mm
Red Pyrojacket dia. 13mm
PJ-08
20 m
Red Pyrojacket dia. 41mm
Red Pyrojacket dia. 41mm
PJ-26
20 m
Red Pyrojacket dia. 63mm
Red Pyrojacket dia. 63mm
PJ-40
Red Pyrojacket dia. 89mm
Red Pyrojacket dia. 89mm
PJ-56
Red Pyrojacket dia. 32mm
Red Pyrojacket dia. 32mm
PJ-20
SKYDDSTAPE PYROSIL B=38mm (Rulle L=11m) Pris per meter
PST-24
11 m
Tulisuojusteippi Pyrojacket
Tulisuojusteippi Pyrojacket
PST-16
11 m
Black strap - 25x1000mm
Black strap - 25x1000mm
PYROTAPE 25MM (En rulle=15m)
PYROTAPE 25MM (En rulle=15m)
PT-01
1 rl
Böj och handskydd 1/4'' Ø15mm, Blå
PWG04B
1 st
Böj och handskydd 1/2'' Ø22.5mm, Blå
PWG08B
1 st
50mm MSHA Safe-Sleeve - Black
50mm MSHA Safe-Sleeve - Black