KM-015/210
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
120 lpm
Model code
KM-015/210
NG ISO-size
NG10
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Pressure max.
350 bar
Pressure setting max.
210 bar
Pressure setting min.
5 bar
Standard ISO
ISO 4401
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Valve type
Pressure relief valve
Package size
Barcode
399769
Gross weight
2,50 Kg
Net weight
2,50 Kg
Country of origin
ita
Product information
350bar 120l/min NS10 moduuli
Links
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
Blindplatta ORTA NG-10
Blindplatta ORTA NG-10
Partnumber:
LC-10
Package size:
Riktningsventil Poclain NG10 4/2 P-A B-T 24VDC