JGEM-12-22
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
JGEM-12-22
S240-20-22M adaptor MM
Accessories (2)
Bushing
Partnumber:
JD-20
Nut 1.1/16-12 JIC ø20
Partnumber:
JM-12-20
Specifications
Dimensions and shipping
A
48 mm
Angle
0 °
B
22 mm
Brand Name
FOR
CH
30 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
13,5 mm
Diameter pipe
20 mm
Dimension F metric
M22x1,5
J
1.1/16-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
300 bar
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
20 mm