Solenoid valve Cetop 3 DHL-0713/X24DC w.o. connector
Varenummer:
DHL0713/H
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Aktivering
Manual emergency override, Solenoid
Antal veje/positioner
4/3
Beskyttelsesklasse
IP 65
Flow Nominel
60 lpm
Forureningsgrad maks.
20/18/15 - ISO 4406
Isoleringsklasse
H
Korrosions resistens
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Model kode
DHL-0713/X24DC
Mærke navn
Atos
NG ISO-størrelse
NG06
Olieviskositet anbefalet
15 - 100 cSt
Overfladebehandling
Passivated, Zinc coating (CR III)
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Spænding
24 V
Stiktype
DIN EN 175301-803 Form A
Strømtype
DC
Temperatur maks.
+70 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tilspændingsmoment
8 Nm
Tryk T maks.
210 bar
Tryk maks.
350 bar