1BKA3/8X30
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
1BKA3/8X30
Flange 90° 3/8" BSP - (4) 30mm
Specifications
Dimensions and shipping
Bolt dimension
M6x35 (x2) + M6x45 (x2) mm
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
30 mm
I
30 mm
O-ring
15,88X2,62S mm
Pressure max.
315 bar
Surface treatment
White zinc plated
Thread inner
G 3/8 BSP
Package size
Barcode
444056
Gross weight
0,30 Kg
Net weight
0,30 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Flange 90° 3/8" BSP - (4) 30mm
Product datasheet
Others has been looking for
Flange elbow - BSP female
Flange elbow - BSP female
Partnumber:
1BKA1/2X30
Flange 90° 3/8" BSP - (3) 30mm
Flange 90° 3/8" BSP - (3) 30mm
Partnumber:
RS1-38
Angled flange, 3/4 RG
Angled flange, 3/4 RG
FG3/4X40
Flange 90° 1.1/4" BSP - (3xM12) 62mm