16GS25FDHORX90
Package size:
30 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
16GS25FDHORX90
1" Insert - (25S) M36x2 female - 90°
Specifications
Dimensions and shipping
A
151 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
94,6 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
25 mm
E
76 mm
H
46 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
16GS-25FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
125 - 135 Nm