12GS20FDHORX
Pakke str.:
40 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
14 varianter
Valgt variant:
12GS20FDHORX
3/4" Insert - (20S) M30x2 female
Specifications
Dimensions and shipping
A
103 mm
Angle
0 °
B
52 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
20 mm
H
36 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12GS-20FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
105 - 115 Nm
Working Pressure
42 MPa