06G12FDLORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
06G12FDLORX
Coupling 3/8, M18x1,5 fem. 12L 6G-12FDLORX Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
55,5 mm
Angle
0 °
B
27,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter pipe
12 mm
H
22 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/8 "
Model code
6G-12FDLORX
Pressure max.
385 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm