05G10FDLORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
05G10FDLORX90
Coupling 5/16, M16x1,5 fem.10L 5G-10FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
58,6 mm
B
34,4 mm
DN
8 mm
Diameter rör
10 mm
E
36,5 mm
H
19 mm
Modell kod
5G-10FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
5/16 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
385 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
33 - 38 Nm