WFG3001L15
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
WFG3001L15
Flange clamp 2.1/2" SAE3000 - stainless AISI316L
Accessories (3)
O-ring 90S
Varenummer:
18.64X3.53S
D15L cutting ring ø15
Varenummer:
DS15L
M15L nut ø15 M22x1,5
M15L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
30.2 mm
Diameter pipe
15 mm
Flange
1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
18,64X3,53 mm
Pressure max.
315 bar
Series
L
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M22x1,5
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,43 Kg
Netto vægt
0,43 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Fuldflange 2.1/2" SAE3000 - Rustfri AISI316L
Technical data
Ofte købt sammen med
2.1/2" King Stål-kombinationsnippel
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Elaflex messing kobling type VC. Dim. VC 63 - 2.1/2"
Messing gevindstuts. Dim. 2.1/2" (63mm)