SIT48-NL-48
Utvald variant:
SIT48-NL-48
Sitex hub, drilled ø48
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Sitex
C
110 mm
Diameter hub
68 mm
Material
Steel
Number of outer grooves
50
Power kW/rpm max.
0.03 kW
Power nominal kW/rpm.
0.016 kW
Shaft diameter
48 mm
Shaft keyway
14,0 mm
Shaft type
Cylindrical
Torque nominal
14.2 daNm
Torque output max.
28.5 Nm
d
68 mm