NI22X30X06
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
26 variants
Chosen variant:
NI22X30X06
Piston seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
22 mm
Diameter outer
30 mm
H
6 mm
Material
Polyurethane
Pressure max.
400 bar
Temperature max.
+100 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,01 Kg
Net weight
0,01 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Measure sketch
U-seal. Specially designed to seal inside - against the piston rod.
Others has been looking for
Piston seal
Partnumber:
UN14X22X06
Min. order quantity is:
1 pcs
Partnumber:
UN28X40X10
N48X68X10
U-cuff in synthetic rubber, N, inner diameter >50 mm