S220-20-22U adaptor UNF
…
Read more
Partnumber:
M-20-7/8
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
24 variants
Chosen variant:
M-20-7/8
S220-20-22U adaptor UNF
Accessories (1)
Bushing
Partnumber:
B-20
A
47 mm
Angle
0 °
B
22 mm
Brand Name
FOR
CH
27 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
13 mm
Diameter pipe
20 mm
Dimension F
7/8-14 UNF
F
7/8-14 UNF
J
1.1/16-12 JIC
Material
Steel
Model code
A102012/2022
Pressure max.
300 bar
Sealing material
ISO 11926
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
20 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C