K10LXGM3/8
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
11 varianter
Valgt variant:
K10LXGM3/8
Bulkhead fitting - ø10L x 3/8" BSP - w. counter nut
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Material
Steel
Model code
YXK10L6038BAN
Pressure max.
500 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C