HP10-1-N1016
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Brand Name
Stauff
D
38 mm
Diameter pipe
10 mm
Flow rate nominal LMin
100 lpm
ISO size
12.5
Model code
HP10-1-N1016
Pressure max.
250 bar
Sealing material
NBR
Size
1/2 "
Standard ISO
ISO 7241-1-A
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread outer metric
M16x1,5
X
27 mm