GS1216PH9120
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
GS1216PH9120
3/4" Insert - 1" SAE6000 flange - 90° 120mm drop
Tillbehör (1)
O-ring 90S
Varenummer:
32.93X3.53S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter flange
47.6 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
12GS-16FLH90-120
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
3/4 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
56 - 68 Nm