Coupling 3/4, M36x2 fem. 25S 12G-25FDLORX45 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Partnumber:
G1225RO36B45
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Male protection plug, M36x2, M36x1.5
Artikelnummer: PLUG15M
A
118,6 mm
Angle
45 °
B
67,6 mm
DN
20 mm
Diameter pipe
25 mm
E
31,2 mm
H
46 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Model code
12G-25FDLORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm