Coupling 3/4, 1.1/16-12 JIC fe 12G-12FJX45 Gates MegaCrimp
Connection: Female JIC 37° flare swivel.
…
Läs mer
Artikelnummer:
G1212NJ45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
G1212NJ45
Accessories (1)
Plug M26x1,5. REPLACED BY PLUG06M.
Partnumber:
PLUG06M
A
128,2 mm
Angle
45 °
B
77,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
20 mm
E
21 mm
H
32 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Material
Steel
Model code
12G-12FJX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
96 - 106 Nm
Gross weight
0,35 Kg
Net weight
0,35 Kg
Country of origin
USA
Measure sketch
Product datasheet
1 pcs
Adaptor 12mm AISI316
Adaptor 12mm AISI316