FXGE18LN12
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
FXGE18LN12
Stud fitting - ø18L x 1/2" NPT
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
D1
18 mm
D2
12 mm
Diameter pipe
18 mm
Dimension i
20 mm
L
39 mm
L1
48 mm
L2
31,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-18L1/2N-W3
Pressure max.
315 bar
S1
27 mm
S2
32 mm
Series
L
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
1/2 NPT
Thread outer
1/2 NPT
Thread outer metric
M26x1,5
i
20 mm