FXGE15LR38
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
FXGE15LR38
Stud fitting - ø15L x 3/8" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
15 mm
Diameter pipe
15 mm
Dimension i
12 mm
L
32,5 mm
L1
40,5 mm
L2
13 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
27 mm
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Torque tightening
95 Nm
d2
9 mm
i
12 mm