FXGE12LR38
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
FXGE12LR38
Stud fitting - ø12L x 3/8" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
12 mm
L
31,5 mm
L1
39,5 mm
L2
12,5 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
22 mm
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Torque tightening
95 Nm
d2
9 mm
i
12 mm