FXGE10SN38
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
FXGE10SN38
Stud fitting - ø10S x 3/8" NPT
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
D2
7 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
15 mm
L
35 mm
L1
44 mm
L2
27,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-10S3/8N-W3
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
22 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
3/8 NPT
Thread outer
3/8 NPT
i
15 mm