FXGE10L716U
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
32 varianter
Utvald variant:
FXGE10L716U
Stud fitting - ø10L 7/16" UNF
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
10 mm
D2
4,5 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
9 mm
L
27 mm
L1
35 mm
L2
11 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-10L7/16U-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
17 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
7/16-20 UNF
Thread outer
7/16-20 UNF
Torque tightening
18 Nm
i
9 mm