FPCA25R06
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Area of use
Compressed air
Brand Name
Tierre
Color
Black
Diameter pipe 1
25 mm
Material
Aluminium
Model code
FPCA25R06
Pressure max.
16 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Standard
Silicone Free
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
R 1 BSPT
Thread ISO standard
ISO 7
Vacuum max.
-0.95 bar
Package size
Barcode
438574
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Instickskoppling Rak 25mm utv R1
Product catalog
Assembly instruction
Others has been looking for
Polyamidrör PA12, 4/2, ISO1874/DIN73378, Svart 100m
Partnumber:
100 m
Polyamidrör PA12 Hård, 6/3, DIN73378, Natur 100m
Partnumber:
100 m
10mm nylonrör blå 25 m
10mm nylonrör blå 25 m