FPC25R05
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Area of use
Tryckluft
Brand Name
Tierre
Color
Svart
Diameter pipe 1
25 mm
Material
Nylon, Glasfiberarmerad
Model code
FPC25R05
Pressure max.
16 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
Silicone Free
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
R 3/4 BSPT
Thread ISO standard
ISO 7
Vacuum max.
-0.95 bar
Package size
Barcode
370296
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Product information
Instickskoppling Rak 25mm utv R3/4
Produktkatalog
Monteringsanvisning
Others has been looking for
Polyamidrör PA12, 4/2, ISO1874/DIN73378, Svart 100m
Partnumber:
100 m
Polyamidrör PA12 Hård, 6/3, DIN73378, Natur 100m
Partnumber:
100 m
10mm nylonrör blå 25 m
10mm nylonrör blå 25 m