Dual pressure regulating valve DHRZO-P5-012/25/18DC max.25ba
Dobbelt trykreduktionsventil DHRZO-P5-012/25/18DC max.25bar
…
Read more
Partnumber:
DHRZO-002
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Specifications
Dimensions and shipping
Activation
Manual emergency override, Solenoid
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
24 lpm
Model code
DHRZO-P5-012/25/18DC
NG ISO-size
NG06
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Pressure max.
350 bar
Pressure regulated max.
25 bar
Pressure regulated min.
3 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 4401
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-20 °C
Torque tightening
8 Nm