S600-25-26G elbow
\ufeff
…
Read more
Partnumber:
CO-25-3/4
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
CO-25-3/4
S600-25-26G elbow
Accessories (2)
Bushing
Partnumber:
B-25
Nut 1.5/16-12 JIC
J-25
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
B
46 mm
Brand Name
FOR
C
52,5 mm
CH
36 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
25 mm
F
G 3/4 BSP
J
1.5/16-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
250 bar
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
25 mm