S575-12-19U elbow NW22
\ufeff
JIC 37° 90° directional basic connector
External thread UNF
O-ring, NBR Shore 85 +5/0
ISO 11926 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Läs mer
Artikelnummer:
CO-12-3/4
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
CO-12-3/4
S575-12-19U elbow NW22
Tillbehör (2)
Bushing Ø12
Partnumber:
B-12
Mutter, UNF-3/4''-16
Partnumber:
J-12
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
B
31,5 mm
Brand Name
FOR
C
36,5 mm
CH
22 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Dimension F
3/4-16 UNF
F
3/4-16 UNF
J
3/4-16 JIC
Material
Steel
Pressure max.
420 bar
Standard ISO
ISO 11926
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
12 mm