C1-25X35X07
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
C1-25X35X07
Piston seal
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Danfoss
Diameter inner
25 mm
Diameter outer
35 mm
H
7 mm
Material
Synthetic rubber
Pressure max.
160 bar
Temperature max.
+100 °C
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Measure sketch
U-seal. Specially designed for sealing against piston rod.
Others has been looking for
Piston seal
Partnumber:
UN14X22X06
Package size:
Min. order quantity is:
1 pcs
Partnumber:
UN28X40X10
Min. order quantity is:
NI45X60X10
NI35X45X10
NI60X70X12
NI35X45X08
NI70X85X10
NI16X26X08
NI25X33X10
NI55X63X12
NI12X18X06.3
NI35X50X10
NI18X26X06
NI35X43X08
NI22X30X06
NI20X28X05.8
NI32X42X10
NI20X26X05
KOLVSTÅNGSTÄTNING (8) PUR
KOLVSTÅNGSTÄTNING (8) PUR
NI25X35X08
NI20X30X08
NI55X70X12
NI32X40X08
NI30X40X08
NI60X75X12
U-cuff in Polyurethane, NI, inner diameter <50 mm
NI35X45X08
NI62X74X13
NI45X65X10