BFE12RL/OAX
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
BFE12RL/OAX
Stud elbow adjustable 45° - ø12L x 3/8" BSP
Tillbehör (1)
Mutter 12L (M18x1.5)
Artikelnummer:
M12L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
45 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Material
Steel
Model code
XBFE12RLOAZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C