WFG3001S16
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
WFG3001S16
Vinkelflange 1/2" SAE3000 x 16S
Accessories (3)
O-ring 90S
Varenummer:
18.64X3.53S
Dobbelt skærering - ø16S
Varenummer:
DS16S
M16S nut ø16 M24x1,5
M16S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter flange
30.2 mm
Diameter rør
16 mm
Flange
1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M24x1,5
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
18,64X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar