Finnpower P32CS24V er en elektrisk slangepresse med DC motor.
Kobles til akkumulator med kabelklemmer som de kendes fra startkabler.
Varenummer:
P32CS24V
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Pressbackslåsning F-P, P20 (äldre)/
Partnumber: 3022-00-11380
Anvendelsesområde
Serieproduktion, Værksted
Bakke type
P32
Bredde
543 mm
Højde
421 mm
Indstillingsmetode
Potentiometer
Kraft
200 ton
Længde
626 mm
Motor effekt
2,2 kW
Mærke navn
Finn-Power
Pressediameter maks.
87 mm
Pressediameter min.
10 mm
Slangestørrelse
2 "
Spænding
24 V