GPFO10-08
Pakke str.:
100 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
GPFO10-08
General purpose Fuel Oil hose 8x14 10 BAR
Specifications
Dimensions and shipping
Anvendelsesområde
Bøjningsradius
50 mm
Diameter indvendig
8 mm
Diameter udvendig
14 mm
Elektrisk ledningsevne
R < 10^6 Ohm
Forstærkning
Syntetisk fiber
Inderrør
NBR (Nitril)
Længde
100 m
Mærke navn
ISO 1307
Temperatur maks.
+95 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
10 bar
Tryk sprængning min.
30 bar