GPFO20-08
Pakke str.:
0 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
GPFO20-08
General Purpose Fuel Oil hose 5/16" 20 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Area of use
Bend radius
40 mm
Diameter inner
8 mm
Diameter outer
17 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
100 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Syntetisk fiber
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C
Tube
NBR (Nitril)
Package size
0 m
Barcode
Gross weight
0,18 Kg
Net weight
0,18 Kg
Country of origin
ISR
Intrastat code
Product information