GPFO10-06
Förpackningsstorlek:
100 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
GPFO10-06
General purpose Fuel Oil hose 6x12 10BAR
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Anvendelsesområde
Bøjningsradius
35 mm
Diameter indvendig
6 mm
Diameter udvendig
12 mm
Elektrisk ledningsevne
R < 10^6 Ohm
Forstærkning
Syntetisk fiber
Inderrør
NBR (Nitril)
Længde
100 m
Mærke navn
Danfoss
Standard ISO
ISO 1307
Temperatur maks.
+95 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
10 bar
Tryk sprængning min.
30 bar