Kobling 3/8, M22x1,5 oml. 15L 6G-15FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Artikelnummer:
G0615RO22A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
72,3 mm
Arbetstryck
38,5 MPa
B
44,4 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
15 mm
E
22,5 mm
H
27 mm
Modell kod
6G-15FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med fast kappe
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
52 - 58 Nm