Kobling 3/8, M22x1,5 oml. 15L 6G-15FDLORX90 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Varenummer:
G0615RO22A90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Gevindprop, 5/8" BSP, 7/8" JIC/UNF, M22x1.5
Artikelnummer: PLUG05M
A
60,1 mm
B
32,2 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rør
15 mm
E
42 mm
H
27 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
6G-15FDLORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
52 - 58 Nm
Tryk maks.
385 bar