FXGE42LR112
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
FXGE42LR112
Indskruning - ø42L x 1.1/2" BSP
Tillbehör (3)
Dobbelt skærering - ø42L
Artikelnummer:
FIDS42L
Nut - ø42L - M52x2
Artikelnummer:
FIM42L
Double cutting ring WDDS - ø42L - packing
FIWDDS42L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
42 mm
Diameter pipe
42 mm
Dimension i
22 mm
L
52 mm
L1
64 mm
L2
19 mm
Material
Stål
Model code
FI-GE-42LR-W3
Pressure max.
200 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
60 mm
Series
L
Surface treatment
Zink-Nikkel belagt
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Torque tightening
800 Nm
d2
36 mm
i
22 mm