FXGE38SR112K
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
13 variants
Chosen variant:
FXGE38SR112K
Indskruning - ø38S x 1.1/2" BSPT
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rør
38 mm
Dimension i
22 mm
Gevind udvendig
R 1.1/2 BSPT
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
59 mm
L1
75 mm
L2
43 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-38SRk-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
0 °
d1
38 mm
d2
32 mm
i
22 mm