FXGE10LR38DF
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
FXGE10LR38DF
Indskruning - ø10L x 3/8" BSP 60°
Tillbehör (3)
Cutting ring - ø10L
Partnumber:
FIDS10LS
Double cutting ring WDDS - ø10L/S - packing
Partnumber:
FIWDDS10LS
M10L nut ø10 M16x1,5
M10L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
10 mm
D2
7,9 mm
Diameter rør
10 mm
Dimension i
12 mm
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
Gevind udvendig metrisk
M16x1,5
L
31,5 mm
L1
39 mm
L2
12,5 mm
Materiale
Stål
Mærke navn
Stauff
S1
22 mm
S2
19 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+400 °C
Temperatur min.
-60 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tilspændingsmoment
80 Nm
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
0 °
i
12 mm