EHP505-20
Pakke str.:
0 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
8 varianter
Valgt variant:
EHP505-20
Oil & Petroleum hose SD Channeled 10 bar 32/42
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Anvendelsesområde
Benzin, Benzin E10, Biodiesel 20% B20, Diesel, Hydrauliolie
Anvendelsesområde
Diesel, Neutrale gasser og væsker, Olie, Vand
Bøjningsradius
90 mm
Diameter indvendig
31.8 mm
Diameter udvendig
42 mm
Inderrør
NBR (Nitril)
Længde
61 m
Mærke navn
Danfoss
Slangestørrelse
1.1/4 "
Temperatur maks.
+70 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
10 bar
Tryk sprængning min.
30 bar
Vakuum maks.
0.92 bar
Yderrør
CR (Chloroprene)
Pakke str.
0 m
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
tur
Intrastat varekode
Produkt information
Product Sheet
Andre kigger på
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar
1/2 " Multi oil / fuel 20 bar
Varenummer:
50 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
3/4 " Multi oil / fuel 20 bar
3/4 " Multi oil / fuel 20 bar
Varenummer:
50 m
1.1/2" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar -38x50 mm
1" PTFE-Slange korrugeret m. rustfrit 304 omflet WP 46 bar
2" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 51x64 mm
1" Multi oil / fuel 20 bar
1" Multi oil / fuel 20 bar
Suge og returslange 2" - Type 602 - WP 7 bar SAE100 R4
602-32
3/4" Sort glat varmeapparatslange
3/8" PTFE-Slange m. rustfrit 304 omflet. WP 183
NW 6 slange med textilindlæg 08x14mm
OLN06
3/4" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 19x30.5 mm
3" Multi Master GMV MegaFlex ID 76mm 10 bar
MMGMV-76
1/4" Multi oil / fuel 20 bar
1/4" Multi oil / fuel 20 bar
General purpose Fuel Oil hose 19x24 10 BAR
GPFO10-19
100 m
1.1/4" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 32x43,5 mm
1/2" PTFE-Slange m. rustfrit 304 omflet. WP 161 bar
MULTI Master EPDM slange 3/4" 20 bar
MM12
Universalslange 2TE-1/4"
Universalslange 2TE-1/4"
2TE-04
4" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 102x118 mm
1/4" PTFE-Slange m. rustfrit omflet 304. WP 224 bar
2.1/2" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 63,5x77,5 mm
1" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 25x36,5 mm
40 m
1"PTFE-Slange m. rustfrit 304 omflet. WP 80 bar
3" ASPIROIL tryk og sugeslange - 10 bar - 76x91.5 mm
1.1/4" Multi Master GMV MegaFlex ID 32mm 17 bar
MMGMV-32
3/4" Multi Master GMV MegaFlex ID 19mm 24 bar
MMGMV-19
1.1/4" PTFE-Slange korrugeret m. rustfrit omflet 304
3/8" PTFE-Slange korrugeret m. rustfrit 304 omflet WP 138bar
Udsugningsslange i Polyurethan type PUR H Dim. 400mm
10 m
10 m
Uniflex S BIO PVC suge- og trykslange Dim. 3" (76 x 88mm)