Magnetventil Cetop 3 DHL-0714/8-X12DC u.stik
Partnumber:
DHL0714/8-G
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Aktivering
Magnetspole, Manuel nødbetjening
Antal väger/positioner
4/3
Flödeshastighet nominell LMin
50 lpm
Föroreningsgrad max.
20/18/15 - ISO 4406
Isoleringsklass
H
Kontakt typ
DIN EN 175301-803 Form A
Modell kod
DHL-0714/8-X12DC
Märke namn
Atos
NG ISO-storlek
NG06
Oljeviskositet rekommanderad
15 - 100 cSt
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Skyddsklass
IP 65
Spänning
12 V
Ström
DC
Temperatur max.
+70 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tryck T max.
210 bar
Tryck max.
350 bar
Ytskiktbehandling
Passiveret, Zink coating (CR III)
Åtdragning moment
8 Nm