OR28.24X2.62-N90
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
OR28.24X2.62-N90
OR28.24X2.62 NBR90
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Material thickness
2.62 mm
Shore
90
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Barcode
155089
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Intrastat code
Product information
OR28.24X2.62 NBR90
OR8.73X1.78-N90
O-ring rubber cord 3.0mm
O-ring rubber cord 3.0mm