2" Coupling - 2" SAE6000 full flange - 90° - 32GSM32FLHCFM45-063 Gates
Artikelnummer:
32GSM32FLHCFM45-063
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
297 mm
Angle
45 °
B
182,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
2"
Diameter flange
79.5 mm
E
63 mm
Flange
2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
2 "
K
79,5 mm
Material
Steel
Model code
32GSM32FLHCFM45-063
O-ring
56,75X3,53 mm
Pressure max.
420 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
271 - 294 Nm
Pakke str.
Stregkode
297553
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
USA
Intrastat varekode