16GS38FDHORX
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
16GS38FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø1'', Inv-M52-DKO-38S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
111,8 mm
Angle
0 °
B
55,1 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
H
38 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Working Pressure
42 MPa
Pakke str.
Stregkode
375516
Brutto vægt
0,771 Kg
Netto vægt
0,771 Kg
Oprindelsesland
swe
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Product datasheet
Andre kigger på
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90° 100mm drop
Varenummer:
16GS16FLH90-100
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1" Insert - 1" SAE6000 flange
1" Insert - 1" SAE6000 flange
Varenummer:
16GS16FLH
5 st
Min. bestillingsenhed er:
1" Insert - 1" SAE3000 flange - 45°
16GS16FL45M
Presskoppling GS 30B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 61
16GS16FL30M
Presskoppling GS 60B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
16GS20FLC60-050
Presskoppling GS 60B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
16GS16FLC60-050
Presskoppling GS 67B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
16GS20FLC67-057
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
16GS16FLC22-017
1" Insert - (28L) M36x2 female
1" Insert - (28L) M36x2 female
16GS28FDLORX
Presskoppling GS Rak, Ø 1'', Inv-G 1 1/4''
16GS20FBSPORX
Presskoppling GS 67B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
1" Insert - (25S) M36x2 female - 90°
16GS25FDHORX90
30 st
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 62
16GS16FLH22M
1" Insert - (28L) M36x2 female - 45°
16GS28FDLORX45
1" Insert - (25S) M36x2 female
1" Insert - (25S) M36x2 female
16GS25FDHORX
20 st
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 30°
16GS16FLH30M
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 45°
16GS16FLH45M
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90°
16GS16FLH90M
25 st
1" Insert - (28L) M36x2 female - 90°
16GS28FDLORX90
1 insert - 1 SAE6000 flange - 90° 160mm drop
16GS16FLH90-160
10 st
1" Insert - 1" SAE3000 flange - 90°
16GS16FL90M
25 st
1" Insert - (28L) M36x2 male
1" Insert - (28L) M36x2 male
16GS28MDL
1" Insert - ø28 pipe - AISI316
1" Insert - ø28 pipe - AISI316
4100-28-16-SY
1" Insert - ø30 pipe - AISI316
1" Insert - ø30 pipe - AISI316
4100-30-16-SY
1" Insert - 1" BSP female - 90° - AISI316
1" Insert - 1" BSP female flat - AISI316
1" Insert - 1" BSPT male - AISI316
1" Insert - 1" banjo - AISI316
1" Insert - 1" banjo - AISI316
1" Insert - 1" NPT male - AISI316