06G10MDH
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
06G10MDH
Coupling 3/8, M18x1,5 male 10S 6G-10MDH Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
55 mm
Angle
0 °
B
27,1 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter pipe
10 mm
H
19 mm