FXVEE12SR38OK
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
FXVEE12SR38OK
Stud elbow adjustable 45° - ø12S x 3/8" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
45 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter pipe
12 mm
L
29 mm
L1
38 mm
L2
21,5 mm
L3
31 mm
L4
9 mm
Material
Steel
Model code
XBFE12RSOAZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
22 mm
S3
24 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread outer
G 3/8 BSP
Thread outer metric
M20x1,5
Torque tightening
80 Nm
Type
Forged
d2
8 mm