FXRSW12LR38DK
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
FXRSW12LR38DK
Banjo - ø12Lx 3/8" BSP med DK tætning
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
12 mm
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
24,5 mm
L1
32,5 mm
L2
17,5 mm
L3
32,5 mm
L4
16 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-RSW-12LR-DK-B-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
24 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
90 °
d1
12 mm
d2
22 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
deu
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Produkt datablad
Ofte købt sammen med
Reduktion - 3/8" BSP x 1/2" BSP indv - WD pakning
Varenummer:
RI3/8WD1/2
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
Reduktion - 3/8" BSP x 1/8" BSP indv - WD pakning
Varenummer:
RI3/8WD1/8
0 pcs
Reduktion - 1" BSP x 3/8" BSP indv - WD pakning