FXVEE12LR38OK
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
FXVEE12LR38OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø12L x 3/8" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
D1
12 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter rör
12 mm
Gänga utv.
G 3/8 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
L
26 mm
L1
34 mm
L2
19 mm
L3
28 mm
L4
9 mm
Modell kod
XBFE12RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Typ
Smedet
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nikkel belagt
d2
10 mm
Åtdragning moment
80 Nm