GS1620PH90
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
GS1620PH90
1" Indstik - 1.1/4" SAE6000 flange - 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
134 mm
B
76,8 mm
Byggehøjde
90 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
54 mm
E
90 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-20FLH90M
Mærke navn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slangekoblingstype
Til løs kappe
Slangestørrelse
1 "
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
130 - 143 Nm